טיפול הוליסטי

בקליניקת הבוטיק הקטנה בצפון תל אביב מחכה לכם צילה. אישה מיוחדת במינה, אימהית, קשובה, אופטימית ומסורה. צילה ניחנה בכוחות ריפוי מיוחדים, אותן פיתחה במהלך שנות הניסיון הרבות וביכולתה לקרוא את הסיטואציה אליה נקלעו מטופליה, ולהביאם למצב של שיפור משמעותי בכל הקשור להתייחסות גוף נפש.

ניתן במסגרת הרפואה ההוליסטית. הוא מתייחס לאדם כ"שלם", כלומר, טיפול הוליסטי מתייחס באופן עקבי לכמה היבטים של האדם – הגוף, הרגש, אופן החשיבה ואף הסביבה העוטפת את המטופל. זאת, בניגוד לרפואה המערבית, המתייחסת פעמים רבות אך ורק לתפקודו של המטופל או לאיבר הפגוע. במסגרתו של טיפול הוליסטי מושם דגש רב על אורח חיים בריא, אכילה נכונה, פעילות גופנית, שינה, הימנעות ממצבי לחץ שונים וכדומה. טיפול הוליסטי מושתת בעיקרו על יסודות פילוסופיים עתיקים במיוחד, עוד מתקופת אפלטון, המאמינים כי ריפוי אמיתי הינו ריפוי של גוף ונפש יחדיו. יסודות אלו זכו להתנגדויות רבות במהלך השנים, עד לשלהי המאה העשרים, אז גילו שוב את יתרונותיו הרבים של טיפול הוליסטי זה.

"אין שבלונה קבועה לטיפול שלי. כל מטופל הוא אינדיבידואל, ולכל מטופל אני מתאימה טיפול שמתאים לו. אני פועלת בעיקר מהרגש… מנתחת את המקרה ממנו סובל המטופל לפי מה שאני קוראת בין השורות… אני לא עובדת רק לפי הרציונל  כי אני מאמינה שהחיבור שלי לעולם הלא קונבנציונאלי הוא לא במקרה ואני מאמינה בו הרבה יותר מלפתור בעיות בעזרת משככי כאבים כימיים".

מדברי מנהלת מרכז סגולה, גב' צילה כהן.

דילוג לתוכן