מאמרים - קליניקה סגולה

חוש הריח ושמנים אתריים

חוש הריח ושמנים אתריים

חוש הריח - מרכז סגולה
חוש  הריח  הוא  היכולת להבחין  בכימיקלים נדיפים  באוויר. האיברים  שאחראים על חוש הריח הם תאי אפיתל  שנמצאים בפקעת  האף  העליונה.

תאים קולטי ריח שנמצאים ברקמת האף, חשים בריכוזי חומר שונים שנמצאים בדרך כלל במזון ומעבירים את המידע בצורת דחף עצבי אל פקעת הריח וממנה הוא עובר דרך  עצב הריח אל מרכז ההרחה במוח.

חוש הריח מעובד בהמיספרת המוח בצד שממנו מגיע הגירוי.
"אהבה לצמחים ולנשמה מלאת רוח חיים, מוסתרת בפרחים, עלים, גזע וגבעולים. ריחם של השמנים מסייע בדיוק הרצונות, התהיות והכמיהות העמוקות ביותר…"
הטבע מזהה את נאמנותנו לעולם הצומח ומעניק לנו את המתנה היוקרתית – רכיבים ארומטיים טבעיים בעלי יכולות מופלאות, הידועים בשם שמנים אתריים.

שמן אתרי טהור הינו שיקוי קסום בעל השפעה עצומה על בריאות, גוף ונפש, המסוגל לשפר איכות החיים ולתת לחיים טעם חדש. שמנים כאלו יכולים לשנות מצב רוח, לרגש או להרגיע, להמריץ או לעזור להתרכז. כדי לשמר בשבילנו את התכונות המדהימות האלה באופן מלא.

בריאות, אנרגיה, השראה – כל עוצמה של הטבע מונחת בפניכם ככלי המוכן לשימוש בבקבוקון של שמן אתרי dōTERRA. כדי להכינו, צמחים גודלו ברחבי העולם, נקטפו ברגע מושלם על ידי מגדלים מנוסים ועברו תהליך זיקוק עדין וזהיר לשמירה על יעילות והרכב מושלם. החברה דוגלת בייצור של מוצרים טבעיים ולכן מוצריה חופשיים מחומרים מלאכותיים כגון צבעים, חומרי מילוי, פארבנים ועוד. בתוצרת של החברה אין רעלים וחומרי הדברה, יש בה רכיבים טבעיים בלבד והיא לא נוסתה על בעלי חיים.

דוגמאות לשמנים אתרים אותם ניתן למצוא בקליניקה של צילה:

מוטיבציה – תערובת ממריצה

שלווה – הרמוניה ואיזון

מחילה – שחרור מועקה

תשוקה – מעוררת השראה ועניין

נחמה – הקלה נפשית

"השמנים מתאימים למספר תחושות בהן כל אדם נתקל בשלב כזה או אחר בחייו. מצוקה נפשית אשר משפיעה על מצבו הגופני ויוצרת מחסום. המושג 'גוף-נפש' מכיר בקשר הגומלין ההדוק שבין הגוף הפיזי ובין העולם הפנימי של הרגשות והמחשבות. הבנה עתיקת יומין זו הטוענת כי גוף ונפש – שלובים זה בזה ואי אפשר להפריד ביניהם. הנפש זקוקה לגוף כדי לקבל ביטוי בעולם הפיזי, והגוף זקוק לנפש כדי לחוות את החיות שבו. אנו נוטים לחלק את החוויות שלנו לתחושות פיזיות או נפשיות, אך למעשה מדובר בתחושות בלתי ניתנות להפרדה. לדוגמא: חרדה היא חוויה פיזיולוגית בדיוק באותה מידה שהיא חוויה נפשית. דופק מואץ, הזעה ומתח שרירי הם המרכיבים הפיזיולוגים של תחושת דחק ודאגה נפשית. באותו אופן, אושר, שמחה והתרגשות גם הם משלבים יחד רגשות ותחושות פיזיולוגיות כגון דופק מואץ, נשימה מהירה, ובשונה מהחרדה כאן אנו מפרשים כחוויה גופנית ורגשית נעימה".

שתף את המאמר

דילוג לתוכן